System powietrzno-spalinowy Plewa Uni-las

Jest to system powietrzno-spalinowy z niezależnym doprowadzeniem powietrza do spalania. System ten pracuje w podciśnieniu, a jego maksymalna temperatura robocza wynosi wynosi 300°C.

Zadaj pytanie

W systemie LAS możliwe jest podłączenie do 10 pieców z zamkniętą komorą spalania do jednego komina. Glazurowana rura ceramiczna obok doskonałej odporności na temperaturę zapewnia również najlepszą ochronę przed działaniem agresywnych kwasów. Ceramiczny materiał, od cokołu do wylotu komina, posiada więc tę zaletę, że wszystkie części odprowadzające spaliny są jednakowo i trwale odporne zarówno na temperaturę, jak również skraplające się kwaśne kondensaty.

Pustaki obudowy zewnętrznej z keramzytobetonu zapewniają kominowi wymaganą stateczność i łatwy montaż. Doskonale dobrane części systemu wykonane z najlepszych materiałów gwarantują niemal nieograniczoną żywotność kominów PLEWA. Przyczynia się do tego prostota konstrukcji i łatwość montażu pozwalająca na unikanie błędów. System UNI-las został skonstruowany dla potrzeb nowoczesnych pieców gazowych z zamkniętą komorą spalania, w tym kondensacyjnych, jednak glazurowana wewnętrzna rura ceramiczna jest dostosowana do wszystkich rodzajów paliw, a więc zarówno węgla, drewna jak i gazu, oleju opałowego czy pelletu. Tak więc wybór pieca centralnego ogrzewania może odbyć się w różnych fazach budowy czy projektowania budynku.

Przy kominach wystających ponad dach możliwe jest zastosowanie dodatkowego usztywnienia przy pomocy gwintowanych prętów ze stali szlachetnej, przeprowadzonych przez istniejące otwory w narożnikach pustaków.

Wszystkie części składowe systemu spełniają aktualne wymagania aprobaty technicznej ITB lub posiadają znaki CE.

O firmie:

PLEWA jest firmą rodzinną istniejącą od 130 lat i jednym z wiodących producentów systemów kominowych oraz urządzeń do odprowadzania spalin w Niemczech. Firma posiada ponad 100 patentów z zakresu techniki kominowej, a swoje produkty sprzedaje w całej Europie.

powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów budowlanych, opałowych i kotłów:

tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 663 405 462

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 6.00-17.00

sobota: 6.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz godziny otwarcia wszystkich naszych składów

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz