Cegły i płytki klinkierowe Roben

Cegły i płytki klinkierowe Roben są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na działanie czynników biologicznych, ognia czy mrozu. Dlatego od dawien dawna cieszą się powszechnym uznaniem.

Zadaj pytanie

W naszych składach materiałów budowlanych znajdą Państwo pełną ofertę cegieł i płytek klinkierowych firmy Roben. Zapraszamy.

 

Cegła – już przed tysiącami lat człowiek wykradł naturze tajemnicę tworzenia tego niezastąpionego materiału budowlanego.

Jak dawniej powstaje ona z mieszaniny gliny i piasku kwarcowego – dziś jednak nad proporcjami i jakością surowca, podobnie jak nad całym procesem jej wytwarzania, czuwa profesjonalne laboratorium i komputerowy system kontroli jakości.

Z perfekcyjnie wymieszanej masy formuje się cegły, którym następnie można nadać odpowiednią fakturę (ryflowanie).Kolejne etapy to suszenie i 60-godzinne wypalanie, w którego efekcie cegły uzyskują pożądaną trwałość i estetykę. Redukcja gazu pozwala osiągnąć szeroką gamę barw i odcieni. Kolory, których nie można w ten sposób uzyskać, otrzymuje się w procesie angobowania. Wówczas przed wypalaniem powierzchnię cegły widoczną w murze pokrywa się cienką warstwą glinki szlachetnej z dodatkiem różnego rodzaju minerałów i tlenków metali.

Gotowe cegły klinkierowe są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na działanie czynników biologicznych, ognia czy mrozu. Dlatego od dawien dawna cieszą się powszechnym uznaniem.

Oprócz trwałości i wyjątkowego przewodzenia ciepła inwestorzy cenią sobie także niezmiernie szerokie możliwości aranżacyjne. Różnorodne barwy, kształty, faktury lica, formaty, a także znane sposoby wiązania cegieł otwierają niemal nieograniczoną liczbę możliwości. Odpowiedni dobór materiału i wypełniania spoin między cegłami pozwala osiągnąć efekty dostosowane do wszelkich indywidualnych potrzeb, gustów i wyobrażeń budowniczych.

 

O firmie:

Rőben to część rodzinnego koncernu produkującego ceramiczne materiały budowlane od ponad 160 lat. Powstałe w połowie XIX w. fryzyjskie cegielnie dały początek dzisiejszej sieci fabryk w Europie i Ameryce. W 1995 r. w skład firmy o tak bogatej tradycji weszły zakłady w Środzie Śląskiej. To tu powstała najwięk- sza i najnowocześniejsza w Europie dachówczarnia Rőben.

powrót

Zobacz również

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów budowlanych, opałowych i kotłów:

tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 663 405 462

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 6.00-17.00

sobota: 6.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz godziny otwarcia wszystkich naszych składów

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz