Materiały budowlane – Cegły i klinkier

Klinkier

Przy wyborze materiałów do budowy lub wykańczania obiektu, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich walory techniczne, ale także na ich estetykę. Jeśli zależy nam na tym, by budynek cieszył oczy pięknym wyglądem, jest to wręcz kwestia nieodzowna. Dobrze, jeśli  jednak materiały łączą w sobie walory wizualne z wysoką odpornością na działanie różnego rodzaju niekorzystnych czynników. Wówczas wykonane przy ich użyciu obiekty będą się dobrze prezentować przez długi czas. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, które należałoby przeznaczyć na ich odnawianie. Wszystkie te warunki doskonale spełnia dostępny w naszej ofercie klinkier.

Czym wyróżnia się klinkier?

To, co na pierwszy rzut oka wyróżnia klinkier, to jego elegancki wygląd. Materiał ten występuje najczęściej w formie płytek i cegieł, które mogą przybierać różnorodne kształty i wielkość. Co więcej, klinkier dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. To bogactwo wzorów i barw czyni go materiałem, który będzie doskonale pasować do budowli o różnym charakterze. W efekcie jest on bardzo chętnie stosowany przy realizacji różnego rodzaju obiektów. Jego atrakcyjność w oczach projektantów i budowlańców podnoszą także własności techniczne. Klinkier jest bardzo trudno uszkodzić. Oprze się on nie tylko próbie rozbicia, ale także działaniu mrozu i wilgoci. Wytrzyma duże obciążenia, jak też niestraszne będą mu upały. Dzięki temu nawet po długim czasie nie będą na nim widoczne przebarwiania ani żadne inne ślady zużycia. A to wszystko bez konieczności przeprowadzania żadnych prac konserwujących.

Jakie są główne zastosowania klinkieru?

Główne zastosowanie klinkieru, jak zostało już wspominane to budowa i wykańczanie różnych obiektów. Fasady wykonane przy jego użyciu wyróżniają się nieprzemijalną elegancją, z którą nie mogą się równać żadne inne materiały. W przeciwieństwie do tynków nie pokryją się szybko zabrudzeniami, nie tracą swojej naturalnej kolorystki, a ich powierzchnia pozostaje nienaruszona. Czyni to z płytek i cegieł klinkierowych także materiały doskonałe do wnętrz, zarówno jako wykończenie ścian, jak i elegancki dodatek o dekoracyjnym charakterze. Wśród przykładowych zastosowań tych produktów znajdują się także kominki, schody, obramowania okienne, parapety. Klinkierem można wyłożyć również tarasy oraz podłogi na balkonach, jak też ogrodowe drogi oraz przydomowe podjazdy.

Produkty

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz