Brykiet drzewny Barlinek EcoBriketts - opk. 10 kg

Tagi:
Brykiet drzewny Barlinek EcoBriketts - opk. 10 kg

EcoBriketts to brykiet kominkowy - paliwo do kominków z płaszczem lub bez, świetnie nadaje się do pieców zgazowujących drewno czy kotłów CO na paliwo stałe. Idealne źródło energii odnawialnej.

Do pobrania

Zadaj pytanie

Cena (brutto): 12 zł*

EcoBriketts to brykiet kominkowy - paliwo do kominków z płaszczem lub bez, świetnie nadaje się do pieców zgazowujących drewno czy kotłów CO na paliwo stałe. Idealne źródło energii odnawialnej.

Brykiet drzewny to regularne bloki sprasowanego pod dużym ciśnieniem materiału  palnego np. trocin, torfu, słomy, węgla drzewnego czy miału węglowego.

EcoBrickett Barlinek - brykiet kominkowy - wytwarzany jest wyłącznie z wiórków, trocin i zrębków drewna bukowego i dębowego wolnych od niepożądanych zanieczyszczeń. Pod wpływem wysokiego ciśnienia formowany jest brykiet charakteryzujący się zbitą strukturą i dużą gęstością.

Do jego produkcji nie dodaje się żadnych sztucznych ulepszaczy czy substancji sklejających, jest  wytwarzany  wyłącznie z produktów powstających w procesie mechanicznej obróbki drewna. Ecobrikett ma wilgotność poniżej 10%. W przeciwieństwie do drewna spala się praktycznie do końca – pozostała po spaleniu ilość popiołu stanowi zaledwie 0,5% masy spalonych brykietów. Popiół ten można wykorzystać jako ekologiczny nawóz pod rośliny gdyż są to jedynie mineralne składniki drewna. Jest to paliwo bezpieczne dla środowiska naturalnego gdyż podczas spalania powstają jedynie śladowe ilości tlenków siarki i azotu co chroni nie tylko środowisko, ale także kominy i pokrycia dachowe. Ze względu na duży stopień sprasowania zajmuje znacznie mniej miejsca niż drewno opałowe.

Wartość opałowa jednej tony Ecobriketts odpowiada:

  • ~ 3-5 m3 drewna opałowego
  • ~ 518 l oleju opałowego
  • ~ 577 m3 gazu ziemnego
  • ~ 933kg węgla brunatnego
  • ~ 637 kg węgla kamiennego

Opakowanie jednostkowe: szczelna zgrzewka foliowa 10kg z wygodnym uchwytem.

Wymiary: 165 x 200 x 385 mm

Paletyzacja: 1000kg (100 zgrzewek) na Europalecie (1,2x0,8), towar owinięty folią i zabezpieczony paskamispinającymi.

 

*Ceny obowiązują do wyczerpania zapasów.

Szanowni Państwo

W związku z dynamiczną sytuacją na rynku prosimy o potwierdzenie aktualnych cen i dostępności kontaktując się z nami telefonicznie albo e-mailowo.

powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz