Materiały ścienne i stropowe

Pustaki szalunkowe i bloczki betonowe

Ściany pełnią w budynkach ważne funkcje – podtrzymują konstrukcję całego obiektu, tworzą barierę wizualną między wnętrzem a zewnętrzem oraz osłaniają pomieszczenia przed działaniem czynników zewnętrznych. Równie istotną rolę odgrywa także strop – bez niego niemożliwe byłoby wznoszenie wielopiętrowych obiektów. To właśnie on rozkłada wszelkie obciążenia – te stałe tworzone przez ściany i więźbę dachową oraz te użytkowe, będące wypadkową ciężaru wyposażenia i osób przebywających w pomieszczeniach – zapewniając odpowiednią sztywność całej konstrukcji. Nie należy również zapominać o tak istotnym elemencie budowli, jakim są fundamenty. To na nich opiera się przecież cała konstrukcja. Dlatego tak istotne dobranie odpowiednich materiałów ściennych i stropowych. W naszej ofercie znajdziecie pustaki szalunkowe i bloczki betonowe o doskonałych parametrach technicznych.

Czym kierować się przy wyborze materiałów ściennych

Na wybór materiałów ściennych wpływ ma zazwyczaj kilka czynników takich jak walory estetyczne, funkcje użytkowe oraz nakłady finansowe z tytułu budowy i eksploatacji obiektu. Nie bez znacznie pozostaje również kwestia możliwego tempa prac prowadzonych przy użyciu konkretnych produktów. Z jednych materiałów można wznosić bowiem obiekty szybciej niż z innych wolniej. Wynika to często z konieczności innej organizacji pracy oraz użycia konkretnych narządzi. Często zastosowanie określonych materiałów wynika z założeń projektowych. Przygotowana koncepcja obiektu ze względu na rozwiązania funkcjonalne lub planowany wygląd może znacząco ograniczać pole manewru przy ich doborze. Również przy zakupie materiałów do budowy stropów i fundamentów dobrze jest wyważyć indywidualnie kwestie związane z ich ceną, walorami technicznymi, jakością wykonania czy dopasowaniem do projektu. Jedno jest w tym przypadku pewne, na pewno znajdziecie odpowiadające wam produkty w naszym asortymencie.

Wysokiej klasy beton komórkowy oraz pustaki ścienne i stopowe

Do tworzenia fundamentów oraz ścian w piwnicach oferujemy Państwu pustaki szalunkowe. Dzięki nim można w szybki sposób przeprowadzić prace budowlane metodą szalunku traconego.

W naszym asortymencie czeka na was również szeroki wybór materiałów do wznoszenia ścian. Beton komórkowy to nowoczesne rozwiązanie wyróżniające się ekologicznym charakterem (powstaje wyłącznie z naturalnych składników) oraz doskonałymi własnościami termoizolacyjnymi. Jest to również niedrogi materiał, który pozwala budować szybko. Warto również zaznaczyć, że bloczki betonowe cechują się niską wagą, dzięki czemu można je zastosować przy realizacji obiektów, których założenia projektowe wymagają zastosowania lekkich materiałów.

Zapewniamy również pustaki ceramiczne – sprawdzone rozwiązanie od dziesięcioleci stosowane przy wznoszeniu budynków różnego typu. Do ich zalet należą ogniotrwałość, wysoki poziom termoizolacji, niska nasiąkliwość oraz dobra wytrzymałość mechaniczna. Ze względu na doskonałe walory w zakresie izolacji akustycznej można je zastosować zarówno przy budowie ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych (nośnych i działowych). Szeroki wybór dostępnych modeli pozwoli dobrać pustaki odpowiadające waszym preferencjom estetycznym. Jeśli zaś zależy wam na ozdobnym charakterze ścian, to dobrym wyborem będzie klinkier.

Uzupełnieniem naszej oferty są nadproża i stropy. Te pierwsze służą do zamykania otworów okiennych i drzwiowych. Specjalna konstrukcja sprawia, że wyróżniają się nie tylko wysoką nośnością, a tak także prostym i szybkim montażem. Natomiast oferowane przez nas systemy stropowe, ze względu na bardzo niską zawartość stali zbrojeniowej charakteryzują się niską wagą, co umożliwia ich wykorzystanie w dowolnych przestrzeniach obiektu – od piwnicy, aż po poddasze lub stropodach. Ich konstrukcja eliminuje również ryzyko powstania pęknięć na podłogach lub ścianach. Co więcej, dzięki prostemu systemowi montażu wszystkie prace można wykonać w wyjątkowo krótkim czasie.

Produkty

 • Pustaki Porotherm firmy Wienerberger

  Pustaki Porotherm firmy Wienerberger Pustaki Porotherm światowego lidera ceramiki budowlanej.
 • Beton komórkowy H+H POLSKA

  Beton komórkowy H+H POLSKA informacje o betonie komórkowym, bloczki, płytki, multielementy, płaskie belki nadprożowe, kształtki U, zbrojone elementy ścienne, zbrojone elementy stropowe, zbrojone elementy dachowe, zasady obliczeń statycznych, przykłady rozwiązań konstrukcyjnych.
 • Nadproża zespolone Leier Strong

  Nadproża zespolone Leier Strong Nadproża zespolone z belkami sprężonymi typu LEIER STRONG N-115x71 są elementami zamykającymi otwory okienne i drzwiowe w konstrukcjach ściennych ceramicznych o różnych grubościach i przeznaczeniu.
 • Pustaki MAX 220 firmy Leier

  Pustaki MAX 220 firmy Leier Pustaki ścienne typu MAX przeznaczone są do wznoszenia ścian zwnętrznych i wewnętrznych, nośnych, samonośnych i wypełniajacych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej.
 • Pustaki Thermopor 25 AKU firmy Leier

  Pustaki Thermopor 25 AKU firmy Leier Pustaki THERMOPOR® 25 AKU przeznaczone są do murowania ścian o wysokiej izolacyjności akustycznej.
 • Pustaki Thermopor firmy Leier

  Pustaki Thermopor firmy Leier Pustaki ścienne z ceramiki poryzowanej Thermopor® P+W, przeznaczone są do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, nośnych i nienośnych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej.
 • Pustaki ceramiczne firmy CERPOL

  Pustaki ceramiczne firmy CERPOL
 • Stropy i nadproża Porotherm firmy Wienerberger

  Stropy i nadproża Porotherm firmy Wienerberger Strop Porotherm składa się z elementów noścnych (belek) oraz wypełniających (pustaków). Dzięki zastosowaniu ceramiki poryzowanej unikalne cechy tego materiału przekładają się na walory użytkowe stropu. Zastosowanie belek nadprożowych znacznie skraca czas budowy. Belki nadprożowe Porotherm 11.5 i Porotherm 14.5 po oparciu na murze nie stanowią jeszcze nadproża - wymagają nadmurowania lub nadbetonowania. Natomiast belki nadprożowe Porotherm 23.8 po oparciu na murze od razu pełnią funkcje nośną
 • Systemy stropowe firmy RECTOR

  Systemy stropowe firmy RECTOR Systemy stropowe: RECTOBETON RECTOLIGHT
 • Produkty firmy Hadykówka - Ceramika Polska

  Produkty firmy Hadykówka - Ceramika Polska

Zobacz również

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów budowlanych, opałowych i kotłów:

tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 663 405 462

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 6.00-17.00

sobota: 6.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz godziny otwarcia wszystkich naszych składów

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz