Materiały opałowe - Pozostałe

Brykiet i podpałka ekologiczna

Dla osób, którym leży na sercu stan środowiska naturalnego, a jednocześnie poszukują one wydajnego opału, przygotowaliśmy brykiet. Produkt ten powstaje w wyniku ciśnieniowego prasowania różnego rodzaju palnych substancji. My do naszej oferty wprowadziliśmy jednak brykiet, który w swoim składzie zawiera tylko trociny, wióry i zrębki. Elementy te pochodzą z drewna buku i dębu, czyli najlepszych gatunków przeznaczonych do spalania w kominku. Oferowany brykiet nie zawiera żadnych zanieczyszczeń, które mogłyby wpływać negatywnie na jego proces spalania.

Jakie są atuty brykietu jako materiału opałowego?

W procesie prasowania brykiet uzyskuje zbitą formę, którą najczęściej kształtuje się w wygodne w użyciu kostki. Czyni go to bardzo łatwym w transporcie i sprawia, że jego przechowywanie nie nastręcza wielu problemów – wystarczy jedynie, by leżał w suchym miejscu. Nie należy się przy tym martwić, że zabrudzi on wnętrze samochodu lub podłogę w pomieszczeniu, w którym będzie magazynowany. Co więcej, nie pozostawi on nawet śladów na rękach podczas przenoszenia.

Wszystkie te kwestie nie są rzecz jasna bez znaczenia. Brykiet jednak warto zakupić przede wszystkim ze względu na wysoką wartość energetyczną. W połączeniu z długim procesem spalania czyni go idealnym materiałem do kominka dla osób, które nie lubią zaprzątać sobie głowy dokładaniem opału. Dodatkowym atutem przemawiającym za wykorzystaniem brykietu jest również fakt, że jego wilgotność sięga jedynie 10%. W efekcie  spala się on w całości, nie pozostawiając niemal popiołu. Duże znacznie ma również fakt, że emituje on śladowe ilości szkodliwych substancji. W jego składzie nie ma klejów, lepiszczy oraz chemicznych dodatków, dzięki czemu w procesie spalania nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.
Brykietu, jak zostało już zasugerowane, najlepiej używać w kominku. Osobom szukającym ekologicznego materiału opałowego do pieca, polecamy natomiast pelet drzewny z naszej oferty.

Podpałka ekologiczna

Niezależnie do tego, czy użyje się w kominku brykietu, czy drewna, to konieczne będzie ich rozpalanie. Aby zajęły się one ogniem potrzeba czasu. Wynika to z faktu, że ich zapłon odbywa się w wysokiej temperaturze. Dlatego, próba podpalenia ich zapałką nie zda się na wiele. Rozwiązaniem jest użycie odpowiedniej rozpałki. Jej funkcją jest utrzymywanie ognia do czasu, aż obejmie on materiał opałowy. Musi być więc ona łatwopalnym materiałem. Stąd też często wykorzystywano w tej roli gazet, tektury oraz innego rodzaju papiery. Dziś zdecydowanie odradza się ich używanie – zwierają bowiem nierzadko kleje, farby i inne związku, które są nie tylko inwazyjne dla środowiska, ale wydzielają także nieprzyjemny zapach. Z tych samych względów nie należy stosować do rozpalania rozpuszczalników i benzyny.

Jak zatem znaleźć odpowiedni materiał na podpałkę, który z pewnością nie będzie zawierał żądnych szkodliwych związków i trujących substancji? Wystarczy odwiedzić naszą stronę i zamówić podpałkę ekologiczną. W jej składzie nie występują siarka ani niebezpiecznych dla zdrowia metale. Złożona wyłącznie z naturalnych składników jest przyjazna środowisku i bezwonna. Doskonale sprawdzi się nie tylko w kominku, ale także przy rozpalaniu grilla lub pieca.

Preparat do usuwania sadzy

Nawet w przypadku stosowania najwyższej jakości materiałów opałowych w końcu dojedzie do osadzania sadzy w piecu lub kominku. Jej obecność może powodować większe zanieczyszczenie powietrza oraz uwalnianie tlenku węgla i innych trujących substancji, co widoczne jest w postaci czarnego dymy ulatniającego się z komina. Sadza zmniejsza przepustowość przewody kominowego, co prowadzi do konieczności ponoszenia kosztów jego mechanicznego czyszczenia. Co więcej, jej zaleganie w kominie niesie za sobą poważne zagrożenia. Łatwo dojść może bowiem do jej zapłonu i w efekcie pożaru całego domu.

Problemy wynikające z osadzania sadzy pomoże wyeliminować dostępny w naszej ofercie preparat. Sadpal to sprawdzony produkt, którego od lat używa wielu klientów w Polsce. Jego popularność wynika nie tylko z nietoksycznego składu, ale także fakt, że jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. Ogranicza on przedostawanie się do atmosfery sadzy i szkodliwych związków, w tym węglowodorów, poprzez ich dopalanie, powodując w wyniku ich rozpad do dwutlenku węgla i wody.

Ceny obowiązują do wyczerpania zapasów.

Szanowni Państwo

W związku z dynamiczną sytuacją na rynku prosimy o potwierdzenie aktualnych cen i dostępności kontaktując się z nami telefonicznie albo e-mailowo.

Produkty

 • Brykiet drzewny Barlinek EcoBriketts - opk. 10 kg

  Brykiet drzewny Barlinek EcoBriketts - opk. 10 kg EcoBriketts to brykiet kominkowy - paliwo do kominków z płaszczem lub bez, świetnie nadaje się do pieców zgazowujących drewno czy kotłów CO na paliwo stałe. Idealne źródło energii odnawialnej.
 • Podpałka ekologiczna

  Podpałka ekologiczna Podpałka ekologiczna do grilla, kominków, pieców. Przyjazna dla środowiska - produkt czysty ekologicznie bez dodatków toksycznych. Wykonana z drewna oraz masy zapalającej, bez siarki i metali szkodliwych. Opakowanie zawiera 5 tafli po 10 kostek.
 • Sadpal katalizator do spalania sadzy 50 g

  Sadpal katalizator do spalania sadzy 50 g Sadpal to nowoczesny i ekologiczny preparat likwidujący sadzę i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą.
 • Sadpal katalizator do spalania sadzy 1 kg

  Sadpal katalizator do spalania sadzy 1 kg Sadpal to nowoczesny i ekologiczny preparat likwidujący sadzę i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą.

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz