Dlaczego warto ocieplać poddasze wełną Rockwooll: zalety

10.07.2012 Dlaczego warto ocieplać poddasze wełną Rockwooll: zalety

Wysokie rachunki za ogrzewanie, poczucie chłodu zimą i upału latem to wynik niewłaściwej izolacji domu. Dotyczy to szczególnie poddaszy, przez które może uciekać nawet 30% ciepła! Jednak jest na to sposób.

Izolacja powinna spełniać swoje zadanie tak długo, jak długo będzie użytkowany dom. Dlatego warto wybrać materiał trwały, odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, dobrze izolujący od zimna zimą i gorąca latem. Właśnie takim materiałem jest wełna, która dodatkowo doskonale chroni przed hałasem, rozprzestrzenianiem się ognia i, co równie ważne, zapewnia zdrowy mikroklimat wnętrz. W czym tkwi tajemnica tych nadzwyczajnych właściwości? W kamieniu – kamienna wełna mineralna to materiał w stu procentach naturalny, powstały ze skał bazaltowych przekształcanych w procesie produkcji w materiał o włóknistej strukturze. Bez trudu można ją ciąć, a dzięki temu, że jest sprężysta, łatwo się ją układa nawet w tak trudnych miejscach jak poddasze.

Ocieplić poddasze raz a dobrze

Specjalnie do tego celu Rockwool stworzył nowoczesny, wyjątkowo łatwy w montażu produkt – płytę MEGAROCK. Jej główną zaletą jest wysoka trwałość, dzięki której izolacja utrzymuje stabilne kształty nawet pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych w długim okresie jej użytkowania. Dzięki temu nawet po kilkudziesięciu latach nie traci swoich właściwości cieplnych, akustycznych i przeciwpożarowych. Jeśli dotnie się ją tak, żeby była o około 1,5-2 cm szersza niż odległość pomiędzy krokwiami, doskonale się dopasuje i zaklinuje pomiędzy nimi, co bardzo usprawnia prace montażowe – jedna osoba może sprawnie prowadzić montaż ocieplenia.

Dwie warstwy dla pewności

Grubość ocieplenia na poddaszu powinna wynosić minimum 25 - 30 cm. Tyle wełny zwykle nie mieści się pomiędzy krokwiami, dlatego najlepiej ułożyć ocieplenie w dwóch warstwach. Pierwszą z płyt MEGAROCK układa się tradycyjnie między krokwiami, drugą z płyt ROCKMIN o wymiarach 100x60 cm pod krokwiami – patrząc od wnętrza domu. Żeby zrobić miejsce na drugą warstwę ocieplenia, ruszt, do którego zamocowane są płyty gipsowo-kartonowe lub boazeria, odsuwa się od krokwi o 5 do 12 cm, zawieszając go na stalowych wieszakach lub stosując drewniane klocki dystansowe. Takie rozwiązanie pozwala wyeliminować mostki termiczne, którymi są drewniane elementy więźby dachowej mające właściwości izolacyjne kilkakrotnie gorsze od wełny mineralnej. Dodatkowo obudowanie krokwi z trzech stron niepalną wełną mineralną zabezpiecza je przed ogniem.

Artykuł pochodzi ze strony www.rockwool.pl

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz