Jakie mają zastosowanie folie budowlane? Jakie są ich rodzaje?

23.09.2019 Jakie mają zastosowanie folie budowlane? Jakie są ich rodzaje?

Jest wiele materiałów budowlanych, które, choć nie wywołały rewolucji technologicznej, to jednak bardzo ułatwiły i usprawniły prace, a także wpłynęły na możliwość osiągania znacznie lepszych parametrów użytkowych budynków. Jednym z przykładów materiałów tego rodzaju są folie budowlane. Zastąpiły one w wielu przypadkach mniej trwałe i kłopotliwe w obsłudze materiały bitumiczne, pozwalając jednocześnie na obniżenie kosztów i przyspieszenie prac. Sprawdźmy, gdzie stosuje się folie budowlane i jakie są ich rodzaje.

 

Folie budowlane

Podstawowym zadaniem folii budowlanej jest pełnienie funkcji hydroizolacyjnej i ochronnej. Folia jest używana w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko, że woda przedostanie się do wnętrza budynku, osłabiając jego konstrukcję, doprowadzając do zniszczeń i rozwoju chorobotwórczych pleśni i grzybów. Folia jest również używana jako zabezpieczenie różnych elementów konstrukcyjnych budynku przed uszkodzeniami.

 

Folie są produkowane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Najczęściej spotyka się folie z polietylenu (PE), polipropylenu (PP) oraz popularnego polichlorku winylu (PVC). Bardzo często wykorzystywane są do jej produkcji także różnego typu elastomery, np. syntetyczny kauczuk, czyli monomer etylenowo-propylenowo-dienowy (EPDM) albo poliolefinowych (FPO).

Folie budowlane mają różną grubość w zależności od obszaru zastosowania. Najcieńsze folie hydroizolacyjne i przeciwwilgociowe mogą mieć grubość poniżej 0,5 mm, zaś najgrubsze folie ochronne przekraczają nawet 3 mm.

 

Gdzie używa się folii budowlanych?

Folie budowlane są stosowane do wykonywania hydroizolacji i warstwy przeciwwilgociowej oraz ochrony fundamentów i ścian fundamentowych. Wykorzystuje się je również przy układaniu podłóg, zarówno pod wylewkę, jak i np. przy układaniu paneli podłogowych. W budynkach o konstrukcji drewnianej folia stanowi ochroną przeciwwiatrową. Jest także wykorzystywana przy montażu okien do uszczelniania połączeń. Folie budowlane są także stosowane jako warstwy izolacyjne przy dociepleniach. Bardzo szerokim polem zastosowań jest układanie pokryć dachowych, gdzie folie są wykorzystywane jako materiał wstępnego krycia.

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-15.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-15.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz