Niedocenione wnętrze

11.07.2012 Niedocenione wnętrze

Prawidłowo zaprojektowane i doświetlone poddasze zapewnia taki sam komfort jak powierzchnia z oknami pionowymi, szybko zyskując status ulubionego miejsca większości domowników

Bo rzeczywiście poddasze – dobrze zaprojektowane i zrealizowane, to miejsce prawdziwie magiczne. Zazwyczaj staje się ulubionym pomieszczeniem wszystkich użytkowników – zarówno tych codziennych jak i gości. Szczególna atmosfera, specyficzny klimat wnętrza utworzonego przez ukośne ściany dachu, powoduje, że wszyscy czują się w nim mniej formalnie, a wręcz bardziej swobodnie - po prostu „na luzie”.

Aby tak było, muszą być spełnione pewne warunki, bez których nie osiągniemy założonego efektu uzyskania poddasza jako najlepszego miejsca do życia.

Podstawową sprawą jest oczywiście doświetlenie strychu. W niczym bowiem nie może on przypominać mrocznego, opuszczonego pomieszczenia. Światło, powietrze, przestrzeń są niezbędne do życia i w związku z tym poddasze musi być ich pełne. Najprostszym i w gruncie rzeczy najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie okien do poddaszy VELUX.

VELUX jest firmą produkującą okna połaciowe już ponad pół wieku – mamy więc ogromne doświadczenie w doświetlaniu poddaszy na całym świecie. Przywiązujemy wielką wagę do każdego elementu swoich usług. Jesteśmy przekonani, że trwały sukces zależy nie tylko od wysokiej jakości produktu, ale także od efektywnego systemu dystrybucji oraz profesjonalnej obsługi klienta.

Współczesne okna VELUX słyną w świecie przede wszystkim z wysokiej jakości i wytrzymałości oraz korzystnej relacji wartości do ceny. Okna VELUX spełniają najostrzejsze normy i wymagania stawiane przez każdy rodzaj klimatu. Troska o jakość towarzyszy wszystkim etapom produkcji okien VELUX od doboru surowców, poprzez ich obróbkę aż do kontroli gotowych wyrobów.

Okna do poddaszy są bardziej narażone na działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych niż okna pionowe. Nasze, prawie sześćdziesięcioletnie doświadczenie uczy nas, jak powinno być skonstruowane okno, aby służyło klientom więcej niż kilka lat. Wiele okien VELUX zamontowanych w latach 40 i 50 jest ciągle w użyciu.

Okna VELUX produkowane są według najnowocześniejszych, komputerowo wspomaganych technologii połączonych z tradycją klasycznego rzemiosła. Tak poszczególne elementy jak i wyrób finalny poddawane są próbom funkcjonalnym wytrzymałości, żywotności i odporności na zużycie. Regularne testy w ekstremalnych warunkach atmosferycznych umożliwiają spełnienie najwyższych wymagań stawianych oknom.

VELUX produkuje okna drewniane, ponieważ drewno nie tylko przenosi największe obciążenia, ale też zapewnia oknu stabilność, izolację i naturalne piękno. Wykorzystywany do produkcji surowiec pochodzi ze Skandynawii i Europy Północnej. Aby zapewnić satysfakcję z użytkowania okien, zagwarantować ich stabilność, brak deformacji drewna i doskonały wygląd przez wiele lat produkujemy okna wyłącznie z drewna sosny skandynawskiej, klejonej wielowarstwowo. Wszystkie okna są impregnowane fabrycznie i lakierowane.

Okna do poddaszy VELUX charakteryzują się wysokim komfortem obsługi. Wygodny i prosty w użyciu uchwyt otwierający okno jest u góry. Niektóre typy okien wyposażone są w klapę wentylacyjną, która jest połączona z uchwytem otwierającym. Zapewnia ona stały dostęp świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie.

Szczelne wbudowanie okien w powierzchnię dachu zapewniają kołnierze uszczelniające. Wykonane są one z z aluminium pokrytego lakierem o dużej twardości zabezpieczającym przed zmianami koloru na skutek działania promieni ultrafioletowych. VELUX oferuje dwa typy kołnierzy: do falistych i płaskich materiałów pokryciowych.

Wciąż wzbogacamy ofertę akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych do naszych okien. Dodatkowe wyposażenie do okien tj. rolety, żaluzje i markizy służą nie tylko regulacji dopływu światła i ciepła, lecz także nadają każdemu wnętrzu indywidualną atmosferę.

Artykuł na podstawie materiałów firmy Velux Sp. z o.o. www.velux.pl

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz