Jedyne w swoim rodzaju cegły klinkierowe Röben

Tagi:
11.07.2012 Jedyne w swoim rodzaju cegły klinkierowe Röben

Podążając za trendami obowiązującymi w aranżacji wnętrz bardzo łatwo popaść w powtarzalność, której tak bardzo chcemy uniknąć. Żeby nie było jak w anegdocie sprzed lat, kiedy bez problemu można było pomylić swoje mieszkanie z tym od sąsiada.

Któż z nas nie marzy o niepowtarzalnym wnętrzu, takim, które sprawi, że nasze mieszkanie będzie jedyne w swoim rodzaju. Recepta nie może jednak polegać na bezgranicznym podążaniu za modą. Decydując się na kupno nowoczesnych mebli, możemy być niemal pewni, że takie same będzie miał także któryś z naszych znajomych. Podobnie jest z innymi szczegółami aranżacji.

Stań murem w walce o styl

Świetnym pomysłem na urządzenie wnętrza ze smakiem jest wykorzystanie uroku cegły. Wkomponowana w surową płaszczyznę ścian, przyciąga wzrok, tworząc unikalny klimat pomieszczenia. Zresztą nie ma się czemu dziwić. Cegła od wielu tysięcy lat jest najbardziej popularnym materiałem budowlanym. W mieszkaniach pełni przede wszystkim rolę dekoracyjną. Ceglana ściana stanowi świetne tło dla zorganizowania domowej, galerii: czy to rodzinnych fotografii, czy obrazów, które darzymy sentymentem. Jeśli wystawę odpowiednio podświetlimy, możemy mieć 100% pewność, że stanie się doskonałą wizytówką naszego mieszkania.

Na przekór stereotypom

Ściana z klinkieru wcale nie musi mieć charakterystycznego, ceglastego koloru, choć oczywiście w wielu wnętrzach, właśnie ta barwa będzie prezentowała się najbardziej okazale. - Glina jest jak kameleon, potrafi dopasować się do różnych styli wystroju wnętrza – przekonuje Lidia Misiuna z firmy Röben. – Mamy w swojej ofercie ponad 50 różnych kolorów, formatów i lic powierzchni płytek klinkierowych. Są pomarańcze, czerwienie, płytki w kolorze czarnym, szarym, a nawet w kilku odcieniach bieli – podkreśla…. Oprócz płytek gładkich, w ofercie są również tzw. ryflowane. Na ich lekko chropowatej powierzchni w sposób szczególny można dostrzec interesującą grę cieni i półcieni pojawiająca się w zależności od tego jak pada światło.

W domach z betonu

Również jest miejsce na ceglane kompozycje. I nic nie szkodzi, że nawet zdejmując kolejną warstwę tynku nie mamy szans, by dokopać się do cegły. W tym wypadku z pomocą przychodzi klinkier (cegły i płytki), który poza tym, że ma moc kreowania oryginalnych przestrzeni, ma również najwyższe parametry, a przy tym i najlepsze właściwości użytkowe. Cegły klinkierowe są całkowicie odporne na działanie wilgoci (w końcu stosowane na elewacji budynku muszą przetrzymać nawet największe ulewy i gradobicia), dlatego bez ryzyka można stosować je w kuchni, a nawet łazience. Co więcej, „lubią” dzieci, gdyż w przeciwieństwie do gładzi gipsowych, tynków, czy płyt kartonowych są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Żeby całość wyglądała jak najbardziej realistycznie, Röben ma w swojej ofercie klinkier narożny, dzięki czemu kompozycja z cegły wygląda jak rzeczywisty fragment muru.

Tradycja i nowoczesność

Ceglane ściany sprzyjają klasycznej elegancji. Doskonale czują się w towarzystwie antyków oraz innych zabytkowych przedmiotów. I to nie tylko w wydaniu salonikowym. Ciepła tonacja tradycyjnych czerwieni i brązów doskonale współgra z drewnem, nasuwając skojarzenia z klimatem prawdziwego, domowego ogniska. Dlatego klinkier tak dobrze sprawdza się w kuchni. Porzucając względy estetyki, należy pamiętać, że trwałość i łatwe utrzymanie czystości klinkierowej okładziny, sprzyja stosowaniu jej w miejscu przygotowywania posiłków. Surowa cegła dobrze czuje się także w nowoczesnych pomieszczeniach. Szczególnie interesująco wypada zwłaszcza w połączeniu ze szkłem i aluminium. Efekt? Wnętrze o niepowtarzalnym charakterze. Modernistyczne, a zarazem oswojone.

Artykuł na podstawie materiałów firmy Roben Ceramika Budowlana Sp. z o.o.www.roben.pl

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz