Dom przyjazny dziecku z firmą Röben

11.07.2012 Dom przyjazny dziecku z firmą Röben

Taki, w którym nie trzeba na każdym kroku uważać, by czegoś nie popsuć. Gdzie aranżacja przestrzeni nie ogranicza dziecięcej wyobraźni, a troska o spokojny sen sąsiadów nie każe stale uważać na natężenie śmiechów i chichów wydawanych podczas udanej zabawy. Dom, w którym panuje dobry klimat. Po prostu.

Któż z nas nie pamięta ze swojego dzieciństwa ciągłych litanii napomnień: uważaj, bo zepsujesz, ciszej inni jeszcze śpią… A przecież świat widziany oczami dziecka ma zupełnie inną perspektywę. Szkoda czasu na to by uważać, szkoda czasu na sen, jest przecież tyle ciekawych rzeczy do zrobienia.

My się dzieci nie boimy

Ceramicznym płytkom posadzkowym nie straszne zabłocone buty, ani ciężkie przedmioty spadające przypadkowo na podłogę. Stworzone z myślą o tym, że w domu, w którym są dzieci wszystko może się zdarzyć. Posadzka z nich ułożona, już zawsze będzie tak piękna jak pierwszego dnia. A wszystko dzięki specjalnemu procesowi produkcji. – Każda ceramiczna płytka posadzkowa jest formowana najpierw na sucho z naturalnej gliny, a później pojedynczo wypalana w temperaturze 1050 0C – tłumaczy Lidia Misiuna z firmy Röben. - Choć cały proces jest dosyć kosztowny, nie warto oszczędzać, bo jakość uzyskana w wyniku takiej produkcji przerasta najśmielsze oczekiwania – podkreśla.

Śmiej się, śmiej

Bez obawy, że komuś będzie to przeszkadzało. Dobra akustyka oto sposób na bezpieczne hałasowanie. Wśród specjalistów od izolacji dźwiękowej panuje zgoda: im ściana ma większy ciężar, tym izolacja jest lepsza. – Pustaki Poroton osiągają doskonałe wartości ochrony dźwiękowej już przy powszechnie spotykanych grubościach ściany – mówi Lidia Misiuna – Ten rodzaj ceramiki cechują bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej i akustycznej.

Bez obaw o alergię

Ceramiczne materiały budowlane są w 100 % naturalne: podstawą ich produkcji jest glina, ziemia, woda, powietrze i ogień. Ma to olbrzymie znaczenie, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę alarmujące statystyki. Z roku na rok rośnie liczba alergików, wśród nich ogromną grupę stanowią dzieci. Lekarze zgodnie przekonują, że jednym z głównych powodem uczuleń jest nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego między innymi na związki i substancje chemiczne. Warto wykorzystać tę wiedzę przy budowie domu, a kupując materiały budowlane, wybierać te nieszkodliwe dla naszego zdrowia.

Marzenia nie tylko rysowane

Kiedy dziecko rysuje dach, wybiera najczęściej czerwoną kredkę. Dach koniecznie musi być dwuspadowy, z wyraźnie zaznaczonymi, falistymi liniami dachówki. Ma to swoje uzasadnienie. Już od ponad 4 tysięcy lat w Środkowej i Północnej Europie buduje się domy z takimi właśnie dachami. Nierzadkim widokiem są stuletnie domy, na których nikt dotychczas nie zajmował się remontem dachu. Wszak dachówka ceramiczna jest całkowicie odporna na działanie szkodliwych substancji. Ani mocne słońce, ani kwaśne deszcze, ani nawet duże wahania temperatur nie mają wpływu na wygląd i funkcjonowanie ceramicznego dachu.

Z drugiej jednak strony, świat dziecka jest kolorowy. Warto o tym pamiętać przy wyborze dachu. Popularna dachówka – Średzka Falista Plus, doceniona zarówno przez klientów jak i wykonawców, doczekała się wydania aż w 5 kolorach: czarnym, czarno-brązowym, antracytowym, miedzianym i kasztanowym. Dachówka Średzka typu „S” podobnie, Średzka Falista aż 8 (czerwony naturalny, brązowy, antracytowy, miedziany, rustykalny, jesienny liść, kasztanowy, czarno-brązowy, czarny). I nie jest to kwestia sztucznych barwników, a współczesna technologia wypalania gliny. Tym samym, dobrym producentom ceramiki budowlanej, udało się wyprzedzić dziecięce marzenia o prawdziwym domu.

Artykuł na podstawie materiałów firmy Roben Ceramika Budowlana Sp. z o.o.www.roben.pl

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz