Jak wykonywać izolacje podziemnych części budynków | Swisspor

10.07.2012 Jak wykonywać izolacje podziemnych części budynków | Swisspor

Dobra i trwała izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa części podziemnych budynku pozwala uniknąć wielu kłopotów zaiązanych z przeciekami, a w najgorszym razie - nawet z koniecznością osuszania ścian i fundamentów.

W zależności od miejsca usytuowania izolacji rozróżnia się izolację:

  • poziomą (np. płyt fundamentowych),
  • pionową (np. ścian fundamentowych).

W obu wypadkach polecaną metodą jest izolacja przy użyciu pap termozgrzewalnych firmy Swisspor Polska, np. papy CZARNA MAMBA SBS MAX PYE PV200 S40. Jej zastosowanie pozwala spełnić wszystkie wymagania, jakie względem izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej stawia Instytut Techniki Budowlanej w swoich instrukcjach, wytycznych czy poradnikach. Izolacja fundamentów przy zastosowaniu pap termozgrzewalnych modyfikowanych SBS umożliwia stworzenie szczelnego układu oddzielającego budynek lub jego część od wody lub pary wodnej. Papa przylega do izolowanych miejsc w sposób idealny, dzięki czemu powierzchnia jest gładka i równa. Ze względu na łatwość wykonania przejście ciągłe z izolacji poziomej w pionową nie stanowi żadnego problemu.

Należy pamiętać, że podłoże, do którego będzie wgrzewana papa, musi być odpowiednio przygotowane. Powierzchnia betonu musi być wolna od piasku, tłustych plam i innych zanieczyszczeń. Maksymalna wilgotność podłoża betonowego zapewniająca odpowiednią przyczepność papy nie może przekroczyć 6% (jest to szczególnie ważne w przypadku wykonywania izolacji pionowych budynku). Tak przygotowane podłoże betonowe należy zagruntować preparatem gruntującym i pozostawić do przeschnięcia. Montaż papy do podłoża może nastąpić dopiero po całkowitym przeschnięciu zagruntowanej powierzchni. Nie stanowi problemu wyprowadzenie takiej izolacji, zgodnie z zaleceniami, min. 50 cm powyżej poziomu okalającego terenu i zakończenie jej w sposób uniemożliwiający wnikanie wód opadowych pod tą izolację poprzez dodatkowe zastosowanie listwy dociskowej. Należy Miejsca przebić izolacji przez przewody lub inne elementy konstrukcyjne można bardzo łatwo uszczelnić za pomocą uszczelniaczy bitumicznych, które ze względu na swoje walory adhezyjne doskonale spełniają swoją funkcję.

Papy termozgrzewalne modyfikowane SBS firmy Swisspor można stosować w warunkach atmosferyczny, w których inne wyroby izolacyjne nie spełnią swojego zadania. Równie ważną kwestią jest wykonanie izolacji cieplnej ścian fundamentowych. Wysoki nacisk należy położyć na rodzaj zastosowanego materiału, a zwłaszcza na jego nasiąkliwość wodą. Firma Swisspor Polska oferuje płyty styropianowe SWISSPOR HYDRO EPS 200 P, które są przeznaczone m.in. do izolacji cieplnej fundamentów. Ich wysoka wytrzymałość mechaniczna gwarantuje długą żywotność, a niska nasiąkliwość (poniżej 1%) sprawia, że mogą być stosowane w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą bez pogorszenia właściwości izolacyjnych.

Artykuł pochodzi ze strony: www.swisspor.pl.

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz