Jak powstają i czym się charakteryzują dachówki ceramiczne

03.07.2019 Jak powstają i czym się charakteryzują dachówki ceramiczne

Jak powstaje dachówka?

Dachówki ceramiczne są wytwarzane z wysokiej jakości gliny z dodatkiem węglanów oraz różnego rodzaju materiałów uszlachetniających, m.in. barwników lub substancji zwiększających odporność na uszkodzenia mechaniczne czy ułatwiających suszenie. Dachówki są suszone i wypalane w specjalnych piecach, a następnie szkliwione lub pokrywane dodatkowymi powłokami zabezpieczającymi.

 

Jakie są właściwości dachówek?

Najważniejszą cechą dachówek ceramicznych jest ich niska nasiąkliwość. Powłoka zewnętrzna i struktura dachówki nie chłonie wody, w związku z czym jest ona odporna na mróz. Nie powstają także przecieki związane z przesiąkaniem wody. Dzięki specjalnemu ukształtowaniu dachówki woda z opadów swobodnie spływa po jej powierzchni. Fachowy montaż i dobre ułożenie dachówek powodują także, że woda nie podcieka pod sąsiednie elementy, a cała konstrukcja jest bardzo szczelna.

Z nienasiąkliwością dachówek wiąże się również to, że nie ulegają one zanieczyszczeniu. Brak porów sprawia, że brud osadzający się np. zalegającym w zimie na dachu śniegu nie przenika do jej wnętrza i pozostawia trwałych śladów.

Jednym z największych atutów dachu pokrytego dachówką ceramiczną jest bardzo wysoka trwałość. Dachówki bez problemu wytrzymują kilkadziesiąt lat, zachowując wszystkie swoje właściwości.

Jedyną wadą dachówek jest ich duża waga. Konstrukcja budynku, na którym mają być położone dachówki, musi charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością, podobnie jak sama struktura dachu. Wszystkie krokwie, płatwie i słupy muszą być wystarczająco mocne, by zapewnić właściwą nośność.

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz