Co warto wiedzieć o zastosowaniu betonu komórkowego: porady

20.06.2019 Co warto wiedzieć o zastosowaniu betonu komórkowego: porady

Na rynku dostępna jest cała gama różnych materiałów budowlanych. Jednym z popularnych produktów jest beton komórkowy. Budulec ten charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, co wpływa na fakt, że jest tak chętnie wykorzystywany. Co ciekawe, został wymyślony już w pierwszych dekadach XX wieku, a mimo to w dalszym ciągu jest ogromnie popularny. Co to takiego beton komórkowy?

Beton komórkowy – czym jest i czym się charakteryzuje?

Innym określeniem na beton komórkowy jest gazobeton. Nazwa ta ma swoje uzasadnienie. Otóż powstaje on z mieszanki wapna, piasku kwarcowego oraz wody. Zostają one poddane procesowi autoklawizacji, która oznacza nic innego, jak jego obróbkę w atmosferze pary wodnej. Pod wpływem takiego rodzaju czynników w jego strukturze tworzą się pory wypełnione powietrzem, czyli gazem.

Właśnie dzięki temu, że beton komórkowy przepleciony jest otworami oraz porami z powietrzem, ma on świetne właściwości izolacyjne – i to zarówno dotyczące temperatury, jak i akustyki. Poza tym można go w łatwy sposób poddawać obróbce – ciąć, piłować, żłobić, wykonywać w nim otwory czy szlifować. Jest również tworzywem niepalnym i mrozoodpornym. Jego lekkość natomiast pozwala odciążyć całą konstrukcję wznoszonego budynku. Należy też podkreślić jego zalety wizualne – odpowiednio przygotowany, prezentuje się niezwykle estetycznie.

Gazobeton – jakie ma zastosowanie?

Beton komórkowy to budulec, z którego powstają ściany nośne i działowe. Jednak ze względu na swoją termoizolacyjność jest stosowany również jako materiał do ocieplania budynków. Kształtki nadprożowe są elementem, który ma zapobiegać utracie ciepła przez budynek. To z niego tworzy się warstwy izolujące dachów, a także stropów. Umieszcza się go także pod wylewką w zastępstwie styropianu.

Oczywiście gazobeton jest nieoceniony podczas wznoszenia domów jednorodzinnych. Powstają z niego także większe budynki wielokondygnacyjne. Często można spotkać obiekty handlowe, a nawet przemysłowe, które zostały zbudowane przy użyciu betonu komórkowego.

 

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz