Krok po kroku z firmą Velux

11.07.2012

Doradzimy krok po kroku jak prawidłowo dobrać i zainstalować okna, aby w pełni wykorzystać ich zalety.

 1. jak prawidłowo dobrać i zainstalować okna

  Aby w pełni wykorzystać zalety i funkcje okien do poddaszy należy pamiętać o ich prawidłowym zamontowaniu w połaci dachowej. Okno do poddaszy powinno znajdować się na tej samej wysokości co okno tradycyjne, tzn. 90-100 cm od podłogi.

 2. jak prawidłowo dobrać i zainstalować okna

  Uchwyt okna powinien wtedy znajdować się w odległości 180-205 cm nad podłogą, co gwarantuje wygodną obsługę okna, akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych oraz dobrą widoczność w pozycji siedzącej i stojącej.

 3. jak prawidłowo dobrać i zainstalować okna

  Oknami VELUX z osią obrotu w środku (GZL, GGL, GGU ) operujemy za pomocą uchwytu otwierajacego unieszczonego w górnej części skrzydła. Okna GPL o podwójnej możliwości otwierania posiadają dodatkowo klamkę w dolnej części skrzydła. Wybór typu okna jest ważny i zależeć powinien od funkcji pomieszczenia, jego umeblowania oraz możliwości zapewnienia widoku w pozycji siedzącej i stojącej.

 4. jak prawidłowo dobrać i zainstalować okna

  Jeśli wybiorą Państwo okno z osią obrotu w środku, łatwo jest ustawić pod nim meble. Potrzeba tylko bezpośredniego dojścia do uchwytu umieszczonego w górnej części okna. Okna o podwójnej możliwości otwierania mogą unosić się na zewnątrz, zapewniając większą przestrzeń oraz niczym nieograniczony widok.

 5. montaż okien velux

  Aby zapewnić łatwą obsługę okna jego uchwyt powinien znajdować się na wysokości 180-205 cm nad podłogą.

 6. montaż okien velux

  Na komfort użytkowania okien do poddaszy duży wpływ ma sposób ich umieszczenia, stanowią one bowiem główne źródło naturalnego światła i dopływu powietrza. Wiąże się z tym konieczność montowania okien na odpowiedniej wysokości, ponieważ widok z okna jest równie ważny, jak ilość światła i powietrza docierającego przez nie.

 7. montaż okien velux

  Dobierając rozmiar okna należy wziąć pod uwagę jego długość i kąt nachylenia połaci dachowej, zgodnie z zasadą - im mniejszy kąt, tym dłuższe okno. Szerokość okien do poddaszy zależy od odległości pomiędzy krokwiami.

 8. montaż okien velux

  Kiedy planujecie Państwo najlepsze doświetlenie pomieszczenia należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę ilość i wielkość okien do poddaszy oraz ich usytuowanie w połaci dachowej. Ważne jest aby dostarczyć jak najwięcej światła dziennego, równomiernie rozłożyć je na całej powierzchni pomieszczenia, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność. W celu zapewnienia wystarczającej ilości światła, VELUX zaleca, aby powierzchnia okien stanowiła około 10% powierzchni podłogi. Prosimy spojrzeć na tablicę przedstawiającą powierzchnię szyb dla poszczególnych rozmiarów okien.

  Przykłady z lewej strony pokazują rozłożenie światła w pomieszczeniu. Liczby z procentami wskazują na ilość światła docierającego na powierzchnię podłogi z 3,6 m2 powierzchni okien, odpowiednio podzielonej na jedno, dwa i cztery okna. Kąt nachylenia dachu wynosi 45 stopni, a wymiary pomieszczenia to 6x6m.

 9. montaż okien velux

  Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami co godzinę powinna następować wymiana całego powietrza w mieszkaniu. Otwarcie klapy wentylacyjnej umożliwia dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Wbudowany filtr powietrza zapobiega przedostawaniu się do wnętrza kurzu i owadów. Efektywność klapy wentylacyjnej zależy od szerokości okna. W ciągu 1 godziny przez szczelinę wentylacyjną może dostać się do pomieszczenia nawet około 30 m3 powietrza.

Zabudowa wnęki okiennej powinna być tak skonstruowana, aby jej górny element był wykonany poziomo, a dolny pionowo w stosunku do podłogi. Pozwala to na optymalne wykorzystanie światła dziennego wpadającego do wnętrza, jak i umożliwia właściwą cyrkulację ciepłego powietrza przy powierzchni okna, co minimalizuje zjawisko kondensacji pary wodnej na wewnętrznej powierzchni szyby. Źródło ciepła - grzejnik powinien być umieszczony pod oknem - zapewni wtedy odpowiednią cyrkulację ciepłego powietrza wokół okna. Należy pamiętać, aby powietrze cyrkulowało wokół okna w sposób swobodny. Takie umieszczenie grzejnika pod oknem zapewnia optymalny mikroklimat we wnętrzu

 1. instrukcja montażu okieninstrukcja montażu okieninstrukcja montażu okien
 2. instrukcja montażu okieninstrukcja montażu okieninstrukcja montażu okien
 3. instrukcja montażu okien

  VELUX oferuje szeroką gamę akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych do okien do poddaszy, które zaspokoją Państwa potrzeby. Nasza oferta obejmuje rolety standardowe, rolety zaciemniające, rolety plisowane, rolety zewnętrzne, żaluzje, markizy i moskitiery dostępne wielu kolorach i wzorach oraz różnych opcjach: obsługiwane manualnie, zasilane elektrycznie i na baterię słoneczną.

 4. instrukcja montażu okien

  Akcesoria VELUX pozwolą skutecznie chronić pomieszczenia przed przegrzaniem w upalne dni oraz kontrolować intensywność i kierunek światła wpadającego do wnętrza. Tak naprawdę tylko z oryginalnymi produktami VELUX, okna do poddaszy stają się kompletne.

Program wizualizacyjny.

Program wizualizacyjny montaż okien

Przygotowaliśmy dla Państwa program umożliwiający aranżację wnętrz wymarzonego domu. Łatwy w obsłudze, pozwala na umeblowanie pokoju gościnnego, kuchni, sypialni, łazienki. Życzymy przyjemnej zabawy.

Artykuł na podstawie materiałów firmy Velux Sp. z o.o. www.velux.pl

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży materiałów opałowych i kotłów:

tel: 12 653 23 05
tel. 663 405 500

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz