Transport HDS – czyli jaki?

17.11.2016 Transport HDS – czyli jaki?

HDS to system polegający na zainstalowaniu na pokładzie pojazdu ciężarowego… hydraulicznego dźwigu samochodowego. Urządzenie (żuraw przeładunkowy) szybko zyskało popularność w branży usług transportowych, szczególnie związanych z budownictwem, ma bowiem za zadanie usprawnić wykonanie oferowanych usług transportowo-rozładunkowych. Żuraw HDS zezwala operatorowi na samodzielny załadunek i rozładunek samochodu ciężarowego oraz na wykonanie określonego zakresu prac remontowo-budowlanych. Co do charakteru ładunków transportowanych pojazdami HDS, mogą to być materiały i maszyny budowlane, różnego rodzaju konstrukcje, prefabrykaty, ponadto kontenery, przemysłowe urządzenia elektryczne, maszyny produkcyjne, wózki widłowe, czasem nawet całe konstrukcje domów!

Urządzenie dźwigowe zamontowane na samochodzie ciężarowym jest najczęściej znajduje się za kabiną kierowcy pojazdu, w transporcie HDS spotykane są jednak również pojazdy z zainstalowanym dźwigiem w tylnej części wozu lub po jednej z jego stron. Może być wyposażone w klasyczny hak, może również w charakterystyczne chwytaki, dzięki czemu możliwy staje się załadunek, rozładunek i transport ładunków o nietypowych gabarytach, ale również błyskawiczny załadunek i rozładunek towarów umieszczonych na paletach, jak cegły, kostka brukowa czy płyty betonowe. Pojazdy HDS, by wykonywać swoją pracę stabilizowane są podporami, zarówno sam żuraw, jak i samochód, co utrzymuje we właściwej pozycji ten ostatni w przypadku oddziałujących nań przeciążeń. Można go wykorzystać w miejscach trudno dostępnych dla klasycznego żurawia wieżowego i np. przy jego pomocy podawać materiały budowlane na wyższe kondygnacje. Przeciętny udźwig takiego urządzenia to 2,5 – 16t. Gałęzie przemysłu wykorzystujące transport HDS to m.in. przemysł drzewny, maszynowy i elektromaszynowy czy budowlany.

Kompleksowy transport HDS – zalety

Firmy transportowe oferujące kompleksowe rozwiązania, w tym transport HDS, mają z punktu widzenia klienta kilka zalet. Przede wszystkim, takie rozwiązanie zezwala na indywidualne dopasowanie środka transportu do potrzeb zamawiającego. Firma oferująca kompleksowy transport HDS zrealizuje zlecone zadanie w całości, poczynając od jego zaplanowania, przez sprawne i bezpieczne wykonanie załadunku, aż do rozładunku bez konieczności angażowania dodatkowych osób. Oznacza to minimalizację kosztów po stronie klienta (np. z powodu konieczności zatrudnienia dodatkowych ludzi lub urządzeń do załadunku/rozładunku lub wskutek oddelegowania części pracowników do wykonania tego zadania). W sytuacji, gdy klientem jest np. przedsiębiorstwo z branży budowlanej, pojazdy HDS przystosowane są do poruszania się i pracy w terenie nieutwardzonym. Do pracy w takich warunkach wykorzystywane są ciągniki siodłowe z napędem na wszystkie koła. Zaletą takich samochodów jest także fakt, że zamontowane na nich żurawie, pomimo wysokich parametrów udźwigu, posiadają dodatkowo montowane przedłużenia ramion. Umożliwia to transportowanie ładunku na dalsze dystanse lub wysokości. Urządzenia dźwigowe HDS  mogą być sterowane drogą radiową, co ułatwia ich obsługę i zapewnia precyzję wykonywanego zadania, szczególnie nietypowego, gdy np. ładunek trzeba przełożyć za ścianę.

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz