Właściwości i zastosowanie klinkieru

13.06.2016 Właściwości i zastosowanie klinkieru

Klinkier to całkowicie naturalny produkt powstający w wyniku wypalania różnego rodzaju gliny i piasku w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza. Z tego materiału produkuje się przede wszystkim cegły budowlane i kominowe oraz płytki elewacyjne. Cechują się one przede wszystkim znakomitą wytrzymałością oraz ładnym wyglądem, dzięki czemu znacznie podnoszą estetykę całego budynku.

W związku z tym, że klinkier powstaje w bardzo wysokich temperaturach, wyróżnia go wieloletnia trwałość, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także niszczące działanie czynników atmosferycznych, takich jak mróz, upały, promieniowanie słoneczne czy wysoka wilgotność. Dodatkowo jest dostępny w bardzo wielu kolorach, rozmiarach i kształtach, co pozwala na łatwe dopasowanie do innych materiałów budowlanych.

Główną wadą klinkieru jest niestety jego wysoka cena, która może zniechęcać do wykonywania z niego całych ścian. Jednak warto pamiętać, że jest to materiał długowieczny i budynki z niego zbudowane przetrwają wiele lat, więc w ostatecznym rozrachunku jego użycie może okazać się bardziej opłacalne niż zdecydowanie się na tańsze, ale mniej trwałe produkty.

H2: Cegły klinkierowe

Cegły wykonane z klinkieru używane są jako materiał do budowy elewacji budynków, detali architektonicznych oraz kominków i kominów. Z tego materiału można również tworzyć ogrodzenia, schody i parapety okienne oraz podłogi na balkonach i tarasach.

H2: Płytki klinkierowe

Płytki wykonane z klinkieru są dużo cieńsze od cegieł i można ich używać jako okładziny ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Przykleja się je bezpośrednio do muru albo na warstwę ocieplenia, aby podnieść atrakcyjność jej wyglądu.

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz