APPS UNI - podajnik paliwa z palnikiem rynnowym

06.10.2010 APPS UNI - podajnik paliwa z palnikiem rynnowym

Nowość ze stajni DEFRO. Nowy palnik tzw. rynnowy pozwala na spalanie szerokiej gamy paliw stałych. Wyposażony jest w nowatorskie rozwiązanie podawania powietrza wtórnego, które wspomaga proces spalania oraz czyni go bardziej ekologicznym.

Nowy palnik tzw. rynnowy, ze zintegrowanym paleniskiem wykonanym ze stali nierdzewnej żaroodpornej o grubości 6 mm. Paliwo do komory palnika transportowane jest samoczynnie za pomocą śruby ślimaka otrzymującego moment obrotowy od motoreduktora. Śruba ślimaka posiada niezmienny skok i wykonana jest jako jeden element, co zapewnia zachowanie współosiowości.

To właśnie kształtowi paleniska, wykonanego w postaci rynny, konstrukcja zawdzięcza swoją nazwę.

Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu w postaci podawania powietrza wtórnego za pomocą dysz dostarczana jest maksymalna dawka tlenu, pozwalająca osiągnąć wysoką sprawność cieplną. Powietrze wtórne podawane przy pomocy dysz powoduje odpowiednie natlenienie komory spalania. W efekcie zostają dopalane szkodliwe związki powstające w procesie spalania. Dawka powietrza potrzebna do spalania doprowadzana jest przez wentylator elektryczny do układu dysz w komorze spalania.

Palnik pozwala na spalanie szerokiej gamy paliw stałych: eko-groszek, miał kwalifikowany, a także biomasę w postaci pellet oraz ziarna zbóż.

Kotły z palnikiem APPS UNI na poniższych zdjęciach.

Powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Zobacz wszystkie Składy

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz