Technika grzewcza – Kotły retortowe

Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości kotłów retortowych. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi produktami.

 • Proces spalania regulowany przez sterownik mikroprocesorowy.
 • Sprawność cieplna ponad 84%.
 • Płynna regulacja wydajności energetycznej w przedziale 30-100% mocy.
 • Oszczędność węgla do 40% w stosunku do kotłów tradycyjnych.
 • Praktycznie bezdymne spalanie - emisja pyłów kilkukrotnie niższa od dopuszczalnej.
 • Samooczyszczające się palenisko.
 • Podawanie węgla do paleniska sterowane automatycznie.
 • W przypadku kotłów małej mocy uzupełnianie paliwa średnio raz na 3 do 7 dni.
 • Dla większych jednostek możliwość uzupełniania paliwa raz lub kilka razy w sezonie !
 • Podstawowe paliwo: węgiel sortymentu eko-groszek.
ico_ret.swf;Poznaj zasadę działania;ico_zawor_4d.swf;Zobacz jak działa zawór czterodrożny

Produkty

 • DEFRO DUO (15 - 50 kW)

  DEFRO DUO (15 - 50 kW) Dwupaleniskowy, automatyczny kocioł DEFRO DUO to innowacyjny produkt na rynku posiadający dwie komory paleniskowe: dolną z automatycznym palnikiem oraz górną z rurowym rusztem chłodzonym wodą. Podstawowe paliwo eko groszek, dodatkowe węgiel i drewno, możliwość przystosowania do spalania peletu i owsa.
 • DEFRO EKO (19 - 50 kW)

  DEFRO EKO (19 - 50 kW) Kotły typu DEFRO EKO należą do nowej generacji kotłów automatycznych, sterowanych elektronicznie, dających dwukrotnie tańsze źródło ciepła w stosunku do gazu i oleju oraz trzykrotnie tańsze od prądu.
 • DEFRO EKO KOMFORT (15 - 35 kW)

  DEFRO EKO KOMFORT (15 - 35 kW) Kotły typu KOMFORT EKO należą do nowej generacji kotłów automatycznych, sterowanych elektronicznie, dających dwukrotnie tańsze źródło ciepła w stosunku do gazu i oleju oraz trzykrotnie tańsze od prądu.
 • DEFRO KOMPAKT (15 - 40 kW)

  DEFRO KOMPAKT (15 - 40 kW) Kotły typu Defro Kompakt stanowią alternatywę dla ogrzewania olejowego i gazowego - wyprodukowane ciepło jest tańsze niż w wymienionych dwóch typach. Kocioł zapewnia wysoki komfort obsługi: zasyp raz na 3-4 dni, szuflada na popiół. Wyposażone są w żeliwne palenisko retortowe oraz automatyczny system nawęglania.
 • EKO ZGODA (18 - 80 kW)

  EKO ZGODA (18 - 80 kW) Kotły Eko Zgoda należą do grupy stałopalnych kotłów wodnych, niskotemperaturowych. Mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach wodnych (grawitacyjnych lub z obiegiem wymuszonym) systemu otwartego posiadających zabezpieczenie zgodne z wymogami PN-91/B – 02413 dotyczącymi zabezpieczenia ogrzewań wodnych systemu otwartego. Kotły te znajdują zastosowanie głównie w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych, małych pawilonów handlowych bądź usługowych, warsztatów rzemieślniczych, garaży itp.
 • HEF EKO - PLUS. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym

  HEF EKO - PLUS. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym. Kocioł znajduje zastosowanie w obiektach budownictwa mieszkaniowego, rolniczego, użyteczności publicznej itd.
 • HEF EKO - PLUS UNIWERSALNY. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym oraz dodatkowym paleniskiem rusztowym

  HEF EKO - PLUS UNIWERSALNY. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym oraz dodatkowym paleniskiem rusztowym Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym oraz dodatkowym paleniskiem rusztowym Urządzenie znajduje zastosowanie w obiektach budownictwa mieszkaniowego, rolniczego, użyteczności publicznej itd.
 • KOSTRZEWA Pellets Fuzzy Logic (25 - 75 kW)

  KOSTRZEWA Pellets Fuzzy Logic (25 - 75 kW) Spalanie paliw: biomasa (pellets), groszek węglowy (ekogroszek), zboże, drewno; automatyczne rozpalanie paliwa pellets oraz automatyczna praca kotła sterowana termostatem pokojowym; mechaniczne doprowadzenie paliwa = ekonomiczna eksploatacja; niski poziom substancji szkodliwych w spalinach oraz wysoka sprawność urządzenia.
 • KW EKOCENTR. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym

  KW EKOCENTR. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym. Kocioł KW-Ekocentr znajduje zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Kocioł retortowy typu KW-EKOCENTR przeznaczony jest do pracy w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania z systemem otwartym, zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413. Może funkcjonować zarówno w układzie grawitacynym zasadniczym jak i pompowym. Kocioł może być użytkowany w systemach do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
 • KW EKOCENTR U. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym i dodatkowym paleniskiem rusztowym

  KW EKOCENTR U. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym i dodatkowym paleniskiem rusztowym Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym i dodatkowym paleniskiem rusztowym Kocioł KW-EKOCENTR U jest rozbudowaną wersją kotła KW-EKOCENTR. Różnica w konstrukcji polega na zastosowaniu dodatkowego rusztu, który umożliwia awaryjną pracę kotła np. w przypadku uszkodzenia podajnika ślimakowego, dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej.
 • KZR Fakora (25 - 25 kW)

  KZR Fakora (25 - 25 kW) Żeliwny kocioł grzewczy KZR jest w pełni automatycznym kotłem ekologicznym wykorzystującym jako podstawowe paliwo ekoret. Kocioł zdobył pierwsze miejsce na Wiosennych Targach Budownictwa 2006 roku w Krakowie.
 • LING. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym

  LING. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym LING 15-25 przeznaczone są do ogrzewania domków jedno i wielorodzinnych, mniejszych ośrodków wypoczynkowych, warsztatów itp, LING 35-75 znajdują zastosowanie w obiektach średniej wielkości jak sklepy, szkoły itp.
 • Ling Combi (23 - 49 kW)

  Ling Combi (23 - 49 kW) Kocioł, który doskonale dopasowany jest do obecnych oczekiwań i potrzeb polskich klientów. Trwały żeliwny wymiennik i możliwość spalania kilku rodzajów paliw na dwóch paleniskach zapewniają długą żywotność i niskie koszty eksploatacji a precyzyjna regulacja i estetyczny wygląd stawiają kocioł Ling Combi w czołówce obecnych na rynku urządzeń tego typu, zapewniając wysoki komfort użytkowania. Kocioł jest dostępny zarówno w wersji bez jak i z dolnym płaszczem wodnym.
 • Ling DUO (15 - 75 kW)

  Ling DUO (15 - 75 kW) Ling Duo to automatyczny kocioł dwupaleniskowy przystosowany do spalania węgla, pelet i ziaren zbóż. Urządzenie może pracować jako kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa bądź jako tradycyjny kocioł zasypowy z nadmuchem i elektronicznym regulatorem.
 • OGNIWO S8WC. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym oraz awaryjnym paleniskiem rusztowym

  OGNIWO S8WC. Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym oraz awaryjnym paleniskiem rusztowym Automatyczny kocioł c.o. z paleniskiem retortowym oraz awaryjnym paleniskiem rusztowym Zastosowanie paleniska retortowego wraz z automatycznym zespołem zasilająco-sterującym pozwala na użytkowanie kotła w warunkach pogorszonego ciągu kominowego, tam gdzie eksploatacja urządzeń z konwekcyjnym odprowadzaniem spalin nie jest możliwa.
 • ZĘBIEC Merkury SuperNova (14 - 35 kW)

  ZĘBIEC Merkury SuperNova (14 - 35 kW) Merkury to nowoczesny kocioł dwupaleniskowy Zębca z linii SuperNova. Wyposażony jest w automatyczne palenisko retortowe do spalania ekogroszku oraz pelletów, oraz tradycyjny ruszt stały zasilany węglem, koksem oraz drewnem. 

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

sobota: 7.00-14.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz