DEFRO Duo Pellet (15 - 75 kW)

Tagi:
Kotły Defro DUO PELLET powstały w oparciu o model DUO. Zasadnicza różnica to podajnik paliwa i palnik usypowy przystosowany do spalania biomasy w postaci pellet, z drzew liściastych. Największą zaletę kotłów stanowi zaawansowana automatyka. Paliwo: pellet, węgiel, drewno kawałkowe.

Do pobrania

Zadaj pytanie

Kotły grzewcze typu DEFRO DUO PELLET przeznaczone są do podgrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 90°C oraz ciśnieniu roboczym nie większym niż 0,15 MPa. Stosowane są w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody, zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone głównie do ogrzewania obiektów mieszkalnych jednorodzinnych. Mogą współpracować również z instalacją ciepłej wody za pośrednictwem wymiennika ciepła.

DEFRO DUO PELLET powstały w oparciu o model DEFRO DUO. Zasadnicza różnica to podajnik paliwa i palnik usypowy przystosowany do spalania biomasy w postaci pellet, z drzew liściastych. Największą zaletę kotłów stanowi zaawansowana automatyka – sterownik z obsługą pomp c.o. , c.w.u. oraz dwóch dodatkowych pomp, a także obsługą zaworu mieszającego oraz układ samoczynnego: zapłonu i podawania paliwa i czyszczenia palnika. Dodatkowa komora utworzona przez stały ruszt chłodzony wodą, o grubości ścianki 8,8 mm, pozwala na okresowe spalanie innych paliwa – np. zrębek drewna – oraz rozruch kotła w sytuacjach awaryjnych. Kotły posiadają szereg czujników monitorujących jego pracę. Ponadto przystosowane są do zamontowania oświetlenia kosza zasypowego poprawiającego komfort obsługi.

Zalety kotła:

  • wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotłowej w gat. P265GH o grubości 6-10 mm z Huty im. T. Sendzimira
  • dwie komory spalania: górna do spalania drewna lub węgla (przy załadunku ręcznym), dolna z palnikiem pelletowym
  • 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła
  • wysoka sprawność cieplna 90% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin
  • układ samoczynnego zapłonu paliwa połączony z układem automatycznego czyszczenia palnika
  • elektroniczna regulacja kotła: sterownik z obsługą 4 pomp (c.o., c.w.u., obiegowa, podłogowa) oraz zaworu mieszającego
  • wewnętrzne oświetlenie kosza zasypowego (opcja dodatkowo płatna instalowana na życzenie Klienta)

Szczegółowe dane techniczne:

powrót

Kontakt:

Oddział Kraków
ul. Płk. Dąbka 4
30-832 Kraków

Dział sprzedaży kotłów i materiałów opałowych:

tel: 12 653 23 05
fax: 12 378 91 62

Samochodowy transport krajowy i międzynarodowy:

tel: 12 653 22 78
fax: 12 376 47 04

godziny pracy:

Skład:

poniedziałek-piątek: 7.00-17.00

Transport

poniedziałek-piątek: 8.00-16.00

Z Nami Wybudujesz i Ogrzejesz